oferta
Nasze usługi tworzymy w bliskiej relacji z klientem i projektantami począwszy od koncepcji, przez konstrukcje, aż do uzyskania pożądanego rezultatu i wykończenia.
Dysponujemy własnym profesjonalnym sprzętem do cięcia i obróbki kamienia, dzięki czemu możemy zaoferować krótkie terminy realizacji zlecenia.
Oprócz produkcji i montażu kominków wykonujemy różnego rodzaju elementy z marmuru, granitu i onyksu np.:
– blaty kuchenne
– parapety
– elementy schodów
Tworzone przez nas kominki stanowią nie tylko piękny, nadający charakter wnętrzu design, ale także właściwości techniczne maksymalizujące oddawanie ciepła do wnętrza przez co mogą pełnić również funkcję głównego źródła ogrzewania. W czasach drogiej energii elektrycznej i gazu ziemnego ogrzewanie drewnem jest bardzo ekonomiczne. Dzięki rozprowadzeniu ciepłego powietrza do pomieszczeń lub gorącej wodzie w kaloryferach ogrzewanej kominkiem z płaszczem wodnym mogą państwo ogrzać cały dom.
Pomożemy Państwu dobrać moc wkładu w stosunku do kubatury mieszkania, jak również doradzimy czy wybrać kominek tradycyjny, czy też z płaszczem wodnym. Podpowiemy jakie będzie najlepsze usytuowanie kominka, jaka dobrać obudowę oraz jakich materiałów użyć aby był estetyczny i oryginalny , a jednocześnie funkcjonalny i ekonomiczny.
Kominki z grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza »
Do ogrzewania powietrzem stosuje się głównie kominki zamknięte. Powietrze opływając wokół wkład ulega ogrzaniu, a następnie specjalnymi rurami jest rozprowadzane do pomieszczeń.
Rozprowadzenie może nastąpić grawitacyjnie, czyli unoszenie się gorącego powietrza ku górze. System ten ma idealne zastosowanie w niewielkich instalacjach grzewczych, ponieważ powietrze jest rozprowadzone na odległość ok.4 m od kominka. Niewątpliwą jego zaletą jest niezależność od energii elektrycznej.
Kominki z rozprowadzeniem powietrza poprzez turbinę »
W systemach ogrzewania powietrznego stosuje się wygłuszoną turbinę elektryczną, która wydmuchuje ogrzane powietrze.
W systemie tym turbina może być umieszczona pod urządzeniem grzewczym lub nad nim. Turbina nadmuchowa umieszczona pod wkładem tłoczy zimne powietrze, które ogrzewa się przepływając obok elementu grzejnego
Bardziej wydajna jest turbina umieszczona nad wkładem, gdyż zasysa gorące powietrze, przepycha go do kanałów rozprowadzających i podaje do wybranych pomieszczeń.
Kominki z płaszczem wodnym »
Odpowiednio dobrany do kominka wkład może sam ogrzać bez problemów nawet duży dom. Od zewnątrz wkłady kominkowe z płaszczem wodnym praktycznie nie różnią się od wkładów tradycyjnych. Podobnie jak one, mogą mieć różne rodzaje drzwiczek oraz różnego rodzaju szyby. W kominkach z płaszczem wodnym inaczej zbudowany jest jednak korpus wkładu. Ma on podwójne ścianki, a między nimi przestrzeń, którą wypełnia woda, czyli właśnie ów płaszcz wodny, otaczający palenisko ze wszystkich stron (poza frontem, gdzie znajdują się drzwiczki). Przepływając między ściankami woda odbiera ciepło od kominka i przekazuje je do instalacji grzewczej.
W wybranych modelach wkładów montowana jest również dodatkowa wężownica, która służy do bezpośredniego podgrzewani bieżącej wody.
Takie kominki można połączyć z instalacją centralnego ogrzewania poprzez króćce przyłączeniowe umieszczone w korpusie wkładu.
Wydajnością każdego kominka, można sterować zmniejszając lub zwiększając intensywności palenia przez:
– ograniczenie lub zwiększenie dostępu powietrza do spalania,
– przymknięcie lub uchylenie przepustnicy spalin, by ograniczyć lub zwiększyć ciąg w kominie.
Regulację ręczną uzupełnia się o regulację półautomatyczną, która polega na sterowaniu pracą pomp wymuszających przepływ wody w instalacji. Pompa włącza się wtedy, gdy woda w kominku osiągnie ustawioną przez użytkownika temperaturę, i wyłącza, gdy temperatura wody spada poniżej tej wartości.
Dobrze zaprojektowany i wykonany kominek stanowi duszę każdego domu.